Osłona plecaka Ultra-Sil Pack Cover

Osłona plecaka Sea To Summit Pack Cover jest wykonana z silikonowego materiału Ultra-Sil 30D. Towarzyszyła mi w przejściu GR-20 na Korsyce oraz Cape Wrath Trail w północnej Szkocji. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy przeszedł ze mną 600 kilometrów.

Północna Szkocja to jedno z najbardziej deszczowych miejsc w Europie, pokrowiec więc rzadko opuszczał plecak i przyznam, że zdał egzamin w naprawdę trudnych warunkach. Pomimo, że używam lekkiego i zupełnie niewodoodpornego plecaka, mój śpiwór i ubrania przez cały szlak pozostały suche. 

Pokrowiec jest wykonany bez szwów, posiada otwór drenażowy na spodzie, elastyczny ściągacz i hak do powieszenia. Można go spakować w zintegrowany pokrowiec z tego samego materiału. Dużą zaletą jest środkowy pas przytrzymujący, który przechodzi pod plecakiem. Dzięki niemu przy wietrznej, szkockiej pogodzie pokrowiec nie odfrunął z plecaka. Pas jest zapinany płaską klamrą, nie jest wyczuwalny podczas wędrówki. 

Producent oferuje osłonę w pięciu rozmiarach, zależnie od rozmiaru plecaka. Pokrowiec nie należy może do superlekkich (wersja L, dla plecaków 50-70 L, waży 113 g), ale jest wykonany solidnie. Po paru miesiącach intensywnego używania nie widać na nim żadnych przetarć i uszkodzeń.

Test wykonany przez Krzysztofa Story