Opakowanie TPU Guide Accessory Cases

Pokrowiec wodoodporny na dokumenty, czy drobną elektronikę. Towarzyszył mi w przejściu GR-20 na Korsyce oraz Cape Wrath Trail w północnej Szkocji. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy przeszedł ze mną 600 kilometrów.

Północna Szkocja to jedno z najbardziej deszczowych miejsc w Europie, a wszechobecna wilgoć jest zabójcza dla elektroniki, czy notatek, które w moim zawodzie dziennikarza są koniecznością. Dzięki pokrowcowi Sea To Summit mogłem się nie martwić o ich bezpieczeństwo.

Pokrowiec spełnia normę wodoodporności IPX8. Wytrzymuje do godziny na głębokości 10 metrów. Zamknięcie polega na zrolowaniu górnej części i zabezpieczeniu jej rzepem. Zamykanie i otwieranie zajmuje kilka sekund, nawet w grubszych rękawicach. Pokrowiec posiada otwory, dzięki którym przymocujemy go do plecaka/roweru/kajaka. Pokrowiec w żaden sposób nie ogranicza widoczności wyświetlacza ani komfortu obsługi ekranu dotykowego. Nawet w deszczu nie było problemu ze sprawdzeniem mapy, wysłaniem wiadomości, czy zadzwonieniem. Wszystko jest wykonane bardzo solidnie i sprawdziło się podczas wielu ulewnych dni. Pokrowiec w rozmiarze M (jeden z trzech dostępnych) waży 28 g. Podczas wędrówki często służył mi jako znacznie lżejszy i wodoodporny zamiennik zwykłego portfela i saszetki na dokumenty, czy karty pamięci.

Test wykonany przez Krzysztofa Story