Zestaw sztućców Alpha Light Cutlery

Jakie powinny być sztućce zabierane na wyprawę? Lekkie, kompaktowe i przede wszystkim wytrzymałe. Jakie są sztućce Sea to Summit Alpha Light Cutlery? Dokładnie takie jak trzeba!

Ich waga wynosi zaledwie 22 g. Są ta lekkie, że nawet nie odczuwasz, że je nosisz. Wykonane zostały z twardego aluminium dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na temperaturę oraz nie narażają nas na żadne uczulenia.

W czasie moich wypraw z niejednej torebki liofa już jadły. Sztućce Sea to Summit Alpha Light Cutlery są dobrze wyprofilowane. Tak dobrze, że bez kompleksów mogłyby służyć za zastawę na stole Elżbiety II.

Nie ma najmniejszych problemów z utrzymaniem ich w czystości. Jeśli umyjemy je od razu nie będzie miało znaczenia czy będzie to zimna czy ciepła woda. Gdy zabrudzenia nieco przyschną doprowadzenie sztućców do porządku zajmuje kilka chwil dłużej.

 

I jeszcze jedna istotna sprawa! Zestaw wyposażony jest w malutki karabinek pozwalający spiąć wszystkie elementy razem. Naprawdę gdyby nie on z pewnością mój zestaw przestałby już być kompletny. A tak przytroczony do plecaka zawsze jest na swoim miejscu na wyciągnięcie ręki w każdej chwili, kiedy dopadnie mnie mały czy też wielki głód.

 

Test wykonany przez Tomasza Wróblewskiego - gorskaprzygoda.pl