Mata samopompująca Ultralight S.I.

Ultralight S.I. to nazwa serii najlżejszych i najbardziej kompaktowych mat samopompujących i materaców marki Sea To Summit.

Prezentowana mata ma grubość 2,5 cm i oferowana jest w 4 rozmiarach: XS o długości 125 cm, S – 170 cm, R – 183 cm i L – 198 cm. Ta ostatnia ma imponującą szerokość 64 cm, pozostałe mają standardowe 51 cm. Odpowiednie rozmieszczenie pianki w technologii Delta Core-V i zróżnicowana konstrukcja poszczególnych części maty optymalizują komfort termiczny w obszarze ramion, bioder i stóp. Pozwalają jednocześnie zmniejszyć o 20% objętość oraz wagę produktu przy zachowaniu odpowiedniej amortyzacji i izolacji cieplnej. Do tego przyczynia się też poliestrowa tkanina o gęstości 30D.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest niskoprofilowy wentyl, który dzięki prostej i sprytnej konstrukcji pozwala odwrócić jednokierunkowy zawór, umożliwiając zarówno wygodne nadmuchiwanie, jak i efektywne wypuszczanie powietrza, zapobiega też napełnianiu się maty podczas składnia. 

Odpowiednio rozmieszczony wzór nadruku z silikonu ogranicza ślizganie się śpiwora po macie, a maty po podłożu. W komplecie znajduje się pokrowiec i zestaw naprawczy.

Test pochodzi z Tatrzańskiego wydania Magazynu Góry