Bukłak Pack Tap 10L

PODWÓJNA KONSTRUKCJA PACK TAP

Sea to Summit Pack Tap 10l

SEA TO SUMMIT PACK TAP 10L

Packt Tap 10 l to spory pojemnik na wodę który mieści aż 10 litrów płynu. W przeciwieństwie do większości bukłaków na wodę dostępnych na rynku ten ma aż dwie warstwy. Zewnętrzna sakwa z mocnego ripstopowanego (czyli odporniejszego na rozdzieranie przy zmniejszonej wadze) nylonu 420 D posiada dodatkowe wzmocnienia z hypalonu w 3 rogach. Piszę w rogach, bo bukłak ma kształt rombu, albo dla kiepskich z geometrii płaszczki. W jednym rogu znajduje się otwór do napełniania, a w trzech pozostałych uchwyty z niezwykle mocnego i odpornego na uszkodzenia hypalonu ze szlufkami na przytroczenie taśmami czy trokami. To na zewnątrz. Wewnątrz znajduje się właściwy bukłak w kolorze srebrnym wykonany z Mylaru.

MYLAR

Mylar to jedna z tych cudownych rzeczy wynaleziona przez koncern DuPont. Srebrny wewnętrzny bukłak wydaje się cienki i łatwy do uszkodzenia ale to zupełnie mylne wrażenie, a zastosowanie Mylaru jest znakomitym pomysłem. Mylar jest odporny na rozciąganie (pod ciężarem wody) neutralny smakowo i zapachowo wobec kontaktu z wodą czy żywnością, dobrze znosi wysokie temperatury.

RODZINA PACK TAP

Sea to Summit zdecydowała się na wyprodukowanie całej rodziny bukłaków w różnych objętościach. Testowany przeze mnie 10 litrowy jest największy. Mniejsze mają odpowiednio pojemność 2, 4 i 6 litrów. To sprawia, że można je dostosować do swoich potrzeb ( rower, motocykl, plecak)

PACK TAP W PRAKTYCE

Sea to Summit Pack Tap 10l

SEA TO SUMMIT PACK TAP 10L

Bukłak był testowany na pustyni i w Andach w temperaturze – 10C do +35C i na wysokości do 5600 m n.p.m. Mimo naszych obiekcji co od wytrzymałości okazało się że połączenie delikatnej folii z Mylaru z mocną obudową z nylonu świetnie się sprawdza. Mało tego – woda pozostawała dłużej świeża i bez brzydkich zapachów i rozwoju glonów czy bakterii. Po prostu woda w tym bukłaku się nie nagrzewa ze względu na srebrne ścianki z Mylaru które odbijają promieniowanie oraz zewnętrzną osłonę od słońca z nylonu. Korek do napełniania i wypuszczania wody jest wykonany z białej półprzeźroczystej gumowej masy. Wystarczy odchylić palcem odstający dzióbek aby woda zaczęła lecieć i wystarczy go puścić aby przestała. Patent działa sprawnie i nawet pod naciskiem na bukłak woda samoistnie nie wycieka.

 WAGA I OBJĘTOŚĆ

Sea to Summit Pack Tap 10l

SEA TO SUMMIT PACK TAP 10L

Bukłak waży zaledwie 192 gramy przy pojemności 10 litrów. Cena to 120 zł. Zasługuje na uwagę to, że S2S daje możliwość dokupienia i wymiany wewnętrznego pojemnika z Mylaru za cenę 60 zł , czyli za połowę ceny całego bukłaka. To ciekawa opcja, bo pozwala nam prać zewnętrzną nylonową skorupę i wymieniać wewnętrzny wkład co jakiś czas. Bukłaki jednoczęściowe możemy jedynie umyć a kosztują nawet dwukrotnie więcej niż Pack Tap.

DLA KOGO PACK TAP 10

Ten bukłak należy polecić osobom które będą podróżowały latem i w ciepłym klimacie gdzie woda szybko może się psuć, oraz wszystkim tym którzy cenią sobie maksymalną higienę i możliwość wymiany wewnętrznego bukłaka na nowy.

Test wykonany przez Rafała Króla "Expeditions".